....... حدیث روز :
رسول خدا (صلّی الله علیه و ‌آله) : هر کس به امّت من حدیثی رسانَد که به سبب آن سنّتی بر‌پا شود یا در بدعتی رخنه افتد، بهشت از آنِ او خواهد بود.

تست تبلیغات بالا 
موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مجتمع
  • شناسه : 638
  • 17 نوامبر 2019 - 10:09
  • 4350 بازدید
  • ارسال توسط :
فرازی از خطبه نمازجمعه 1398/08/24 بندرخمیر سید عبدالودود قتالی

فرازی از خطبه نمازجمعه ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ بندرخمیر سید عبدالودود قتالی

خداوند متعال مهر و محبت را تنها در بین انسان‌ها قرار نداده بلکه در میان جنیان و حیوانات نیز قرار داده‌است

*فرازی از خطبه امروزبندرخمیر سید عبدالودود قتالی*

۱٫ خطیب محترم درابتدای خطبه با استناد بر آیه ی(الحمدلله رب العالمین*الرحمن الرحیم) به دو ویژگی ویژه خداوند متعال یعنی مهربانی و رحم و شفقت پرداختند.

۲٫ وی در ادامه خطبه خودچنین گفتند که خداوند متعال مهر و محبت را تنها در بین انسان‌ها قرار نداده بلکه در میان جنیان و حیوانات نیز قرار داده‌است. و افزود که خداوند ۹۹ درصد مهربانی خدا را در آخرت ذخیره کرده اند تا بندگانش را ببخشد و مورد مهربانی و رحمت قرار دهد.

۳٫ وی با استناد بر آیه ی(وما ارسلناک الا رحمة للعالمین) گفتند هر گاه خداونددر قرآن از پیامبر یاد می‌کند صفت رحم و عطوفت را نیز بیان می کند و خداوند می فرماید: ای پیامبر همه آنهایی که گِرد تو آمده اند به خاطر مهربانی،عطوفت و اخلاق نیکوی توست.

۴٫ وی در پایان خطبه خویش بر دولتمردان مملکت معترض شدند و از گران شدن بی رویه بنزین و اهدای زمین به عشایر غیر بومی تاکید نمودند و افزود اگر قراراست زمینی اهدا شود باید به جوانان بومی خمیر اهدا شود نه به چند غریبه.

تست تبلیغات پایین

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است