....... حدیث روز :
رسول خدا (صلّی الله علیه و ‌آله) : هر کس به امّت من حدیثی رسانَد که به سبب آن سنّتی بر‌پا شود یا در بدعتی رخنه افتد، بهشت از آنِ او خواهد بود.

تست تبلیغات بالا 
موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مجتمع
  • شناسه : 645
  • 06 دسامبر 2019 - 19:13
  • 2404 بازدید
  • ارسال توسط :
فرازی از خطبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ بندرخمیر  (سید امیر قتالی)
فرازی از خطبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ بندرخمیر  (سید امیر قتالی)
فرازی از خطبه 1398/09/15 بندرخمیر (سید امیر قتالی)

فرازی از خطبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ بندرخمیر (سید امیر قتالی)

فرازی از خطبه 1398/09/15 بندرخمیر (سید امیر قتالی)

*فرازی از خطبه امروز بندرخمیر سید امیر قتالی*

۱٫خطیب محترم در ابتدای خطبه به برخی از جنبه‌های ضعف ایمان پرداختند و چند مورد از راه های تقویت ایمان را با استناد به قرآن و حدیث بیان نمودند.

و توحید اسما و صفات را راهی برای تقویت ایمان و تقرب به خدا دانستند.

۲٫ ایشان در ادامه خطبه خویش یکی از صفت های بسیار زیبای خداوند یعنی رحیم پرداختند وبیان نمودند که صفت رحیم یکی ازصفات اعلای خداوند بوده ودرک فهم آدمی در حدی نیست که این صفت زیبا را درک کند.

۳٫وی در ادامه خطبه خویش به جایگاه قرآن بسیار تاکید داشتند وافزودند که قران یکی از سپر های یک انسان مومن در برابر طلسم،سحر وجادو است. ودر ادامه ی این مبحث به برخی از فایده های قراءت قرآن از جمله آرامش درونی،دوری از جهل و… پرداختند.

۴٫خطیب محترم در ادامه خطبه خویش به مبحث ذکر پرداختند وبیان نمودند ذکر یا همان به یاد داشتن خدا فقط مربوط به تسبیح گفتن و اعمال زبانی نیست بلکه یک انسان مومن نه فقط بایدبا زبان خویش بلکه باید قلبا خدا را ذکر کند ودرادامه این مبحث به یکی از خاطرات شخصی خود در سفر به حج استناد نمودند.

۵٫خطیب محترم در نکات پایانی خطبه روز دانشجو راتبریک گفتند وبرای تمامی دانشجویان آرزوی موفقیت کردند. وهمت والای دانشجویان شهرستان راستودند. و نکاتی درمورد طرح زیبای آموزش و پرورش مخصوصا قرائت خانه رایاداورشدند و از مردم درخواست نمودند حمایت وهمراهی از این طرح رافراموش نکنند و تأکید داشتند که هر مسجد باید قرائت خانه ای داشته باشند.

تست تبلیغات پایین

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است